BIURO NIERUCHOMOŚCI PROPERTY w Olsztynie zaprasza do skorzystania z usług projektanta wnętrz. Zajmuje się tym osoba, będąca absolwentką Akademii Sztuk Pięknych, gdzie ukończyła studia na Wydziale Projektowania Architektury Wnętrz i Wystawiennictwa.
Dla naszych klientów proponujemy kompleksowe rozwiązania rozpoczynając od projektów koncepcyjnych oraz planowanej wizji, kończąc na projekcie wykonawczym. Tworzymy również wizualizacje 3D, które pozwalają przewidzieć efekt końcowy planowanej inwestycji.
ELEMENTY PROCESU PROJEKTOWEGO:
1) Kontakt telefoniczny lub e-mailowy w celu umówienia pierwszej wizyty najlepiej we wnętrzu, które będzie przeznaczone do aranżacji.
2) Pierwsza bezpłatna rozmowa z przyszłym inwestorem w celu zebrania wszystkich istotnych informacji, które będą dotyczyły realizowanej inwestycji, zakresu współpracy z inwestorem.
3) Zaakceptowanie i podpisanie umowy z inwestorem (w umowie zawarty jest zakres prac jak i wycena projektu), zapłata zaliczki określonej w umowie.
4) Przeprowadzenie inwentaryzacji planowanej inwestycji.
5) Spotkanie z inwestorem, w którym przedstawiona zostaje wstępna koncepcja z układu funkcjonalnego wnętrza w formie rzutu poziomego, rozkład pomieszczeń wraz ze zmianami w architekturze, wyrysowanymi meblami jak i sprzętem domowym, jakie zastosujemy kolory, oświetlenie, tekstylia, faktury i materiały. Na tym etapie możliwe są ewentualne zmiany projektu.
6) Wizualizacja realizowanej inwestycji, akceptacja ewentualnych zmian w projekcie.
7) Po akceptacji przedstawionego projektu planowanej inwestycji następuje przygotowanie szczegółowego projektu wykonawczego w postaci rysunków technicznych a mianowicie zwymiarowanych rzutów, przekrojów, rysunków mebli czy też indywidualnie projektowanych elementów wyposażenia.
8) Przekazanie inwestorowi pełnej dokumentacji projektowej, po to by wykonawcy na ich podstawie mogli przeprowadzić prace remontowe i wykończeniowe. Przeciętny czas przygotowania gotowej dokumentacji projektowej od momentu akceptacji finalnej koncepcji wynosi ok. 2-3 tygodnie, w momencie zakończenia współpracy na tym etapie następuje zapłata pozostałej kwoty określonej w umowie, przy projekcie kompleksowym czy też projekcie kompleksowym z nadzorem architekta zapłata kolejnej zaliczki określonej w umowie.
9) Przy kompleksowym projekcie bez nadzoru oraz kompleksowym projekcie z nadzorem projektanta wnętrz, przygotowujemy szczegółowy opis użytych w projekcie materiałów, mebli, elementów dekoracyjnych potrzebnych do realizacji, stworzenie kosztorysu inwestycji. Zestawienie materiałowo-kosztowe zawiera szczegółowy opis i wycenę prac, które będą wykonywane na inwestycji, jak i kosztorys indywidualnie zaprojektowanych dla Państwa elementów wyposażenia (mebli). Tutaj zapłata całej kwoty w przypadku zakończenia współpracy na tym etapie.
10) Inwestor może poprosić o nadzór autorski. Możemy zaproponować różne formy nadzoru nad projektem rozpoczynając od podstawowych konsultacji na miejscu inwestycji i czuwania nad prawidłowością prac, które są realizowane z wizją projektową po przejęcie pełnej kontroli i przekazanie przyszłemu inwestorowi gotowej inwestycji wykończonej "pod klucz".
 
Cena projektu oraz okres tworzenia projektu są ustalane indywidualnie. Uzależnione jest to od zakresu wykonania projektu i dodatkowych usług. Koszt projektu koncepcyjnego: mieszkanie - od 100-140 zł/m2, dom - od 50 - 100 zł/m2.
Czas realizacji projektu od pierwszego spotkania do rozpoczęcia realizacji projektu to minimum 1,5 miesiąc. Wpływ na to ma wielkość realizowanej inwestycji, skala zmian jakie zamierzamy wprowadzić.
 
Zapraszamy do kontaktu - tel. 89 500 01 01 lub biuro@property.olsztyn.pl

------------------------------------------------------------------------------------

BIURO NIERUCHOMOŚCI PROPERTY OLSZTYN 

- POŚREDNICTWO, PROJEKTOWANIE WNĘTRZ, KREDYTY HIPOTECZNE I INNE
10-504, Olsztyn,
ul. Kościuszki 46/48 lok. 22
(budynek Lasów Państwowych)
TELEFON: 89 500 01 01
biuro@property.olsztyn.pl
www.property.olsztyn.pl